VELAMARE HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −36 088 | −14 031 | 27 167 | −6 169 | 49 919 | −16 448 | −108 937 | −21 480 | — | −40 944 | −39 325 | −5 715 | — | — |
| Årsresultat | −36 088 | −14 031 | 27 167 | −6 168 | 57 147 | −16 448 | −108 937 | −33 480 | 136 747 | −40 944 | −39 325 | −5 715 | −19 662 | −9 932 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 64 226 | 91 970 | 98 174 | 62 500 | 62 500 | 1 245 | 995 | 103 713 | 126 726 | 2 150 | 66 206 | 111 656 | 112 496 | 98 973 |
| Egenkapital | −20 873 | 15 215 | 29 246 | 2 079 | 8 247 | −48 900 | −32 452 | 76 485 | 109 965 | −26 782 | 14 162 | 53 487 | 59 202 | 78 864 |
| Sum gjeld | 85 099 | 76 755 | 68 928 | 60 421 | 54 253 | 50 145 | 33 447 | 27 228 | 16 761 | 28 932 | 52 044 | 58 169 | 53 294 | 20 109 |
| Kortsiktig gjeld | 85 099 | 76 755 | 68 928 | 60 421 | 54 253 | 50 145 | 33 447 | 27 228 | 16 761 | 28 932 | 52 044 | 58 169 | 53 294 | 20 109 |
| Egenkapitalandel | −32,5 % | 16,5 % | 29,8 % | 3,3 % | 13,2 % | −3 927,7 % | −3 261,5 % | 73,7 % | 86,8 % | −1 245,7 % | 21,4 % | 47,9 % | 52,6 % | 79,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.