GP FINANS ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | −103 573 | −2 703 187 | 231 192 | −3 830 431 | −265 915 | — | −32 109 | — | — | — |
| Resultat før skatt | — | — | 3 258 884 | −8 726 176 | 961 198 | −99 153 | 21 553 323 | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | −846 814 | −2 637 381 | 3 258 884 | −8 782 088 | 1 027 173 | 222 525 | 22 917 432 | −760 943 | 4 799 126 | 2 396 471 | 2 083 045 | 4 164 779 | 269 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 44 008 235 | 41 668 690 | 47 717 536 | 44 311 164 | 51 059 010 | 49 764 759 | 44 464 072 | 31 857 318 | 23 495 921 | 22 866 783 | 15 927 146 | 11 096 970 | 10 487 000 |
| Egenkapital | 33 191 305 | 34 038 119 | 36 675 501 | 33 416 617 | 41 978 485 | 40 819 240 | 40 651 715 | 17 788 281 | 18 549 494 | 13 890 368 | 11 993 895 | 10 510 850 | 7 146 000 |
| Sum gjeld | 10 816 930 | 7 630 571 | 11 042 035 | 10 894 547 | 9 080 525 | 8 945 519 | 3 812 357 | 14 069 037 | 4 946 427 | 8 976 415 | 3 933 251 | 586 120 | 3 341 000 |
| Kortsiktig gjeld | 10 816 930 | 7 630 571 | 11 042 035 | 10 894 547 | 9 080 525 | 8 945 519 | 3 812 357 | 12 683 787 | 3 310 031 | 898 705 | 2 942 260 | — | — |
| Egenkapitalandel | 75,4 % | 81,7 % | 76,9 % | 75,4 % | 82,2 % | 82 % | 91,4 % | 55,8 % | 78,9 % | 60,7 % | 75,3 % | 94,7 % | 68,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.