Advokatholdingselskabet MOWI ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | −19 224 | 1 497 803 | 1 960 085 | — | 1 789 594 | 1 254 452 | 1 100 036 | 843 174 | 1 170 906 | 569 648 | 451 262 |
| Resultat før skatt | 1 792 505 | 2 042 190 | 2 410 770 | 669 922 | 2 014 773 | 2 079 214 | 1 787 932 | 1 789 599 | 1 254 452 | 1 100 036 | 842 395 | 1 162 001 | 566 282 | 475 176 |
| Årsresultat | 1 783 551 | 1 946 226 | 2 285 942 | 781 183 | 1 902 683 | 2 054 068 | 1 764 634 | 1 794 737 | 1 255 503 | 1 101 048 | 843 631 | 1 166 163 | 568 482 | 474 802 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 245 700 | 6 460 149 | 6 113 610 | 4 986 995 | 5 008 027 | 3 974 488 | 3 107 648 | 2 324 184 | 1 930 677 | 2 063 206 | 1 983 393 | 2 690 213 | 3 379 903 | 3 597 522 |
| Egenkapital | 7 237 483 | 6 453 932 | 6 107 706 | 4 821 764 | 4 840 581 | 3 937 899 | 3 083 830 | 2 319 196 | 1 924 459 | 2 056 156 | 1 975 107 | 2 481 476 | 2 915 313 | 3 585 831 |
| Sum gjeld | 8 217 | 6 217 | 5 904 | 165 231 | 167 446 | 36 589 | 23 818 | 4 988 | 6 218 | 7 050 | 8 286 | 208 737 | 464 590 | 11 691 |
| Kortsiktig gjeld | 8 217 | 6 217 | 5 904 | 165 231 | 167 446 | 36 589 | 23 818 | 4 988 | 6 218 | 7 050 | 8 286 | 208 737 | 464 590 | 11 691 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 96,7 % | 96,7 % | 99,1 % | 99,2 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,6 % | 92,2 % | 86,3 % | 99,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.