DISCOUNT ROOM 2 ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−276 928 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 120 000 | 104 886 | 120 000 | 90 000 | 171 050 | 337 856 | 196 036 | −364 847 | −211 185 | 4 248 712 | −59 388 | −59 388 | 104 669 | 497 445 |
| Resultat før skatt | −247 761 | −354 763 | −305 619 | −227 898 | −140 576 | 87 587 | −63 201 | −625 510 | −216 447 | 4 372 882 | −77 100 | −82 019 | 148 386 | 497 445 |
| Årsresultat | −193 254 | −276 715 | −238 383 | −177 760 | −109 649 | 85 926 | −38 901 | −478 312 | −174 587 | 3 406 162 | 58 396 | 61 833 | −104 140 | −373 084 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 809 733 | 6 730 480 | 6 626 615 | 6 540 971 | 6 475 740 | 5 949 325 | 5 862 346 | 6 446 905 | 4 922 600 | 4 948 558 | 1 218 149 | 1 332 314 | 1 399 179 | 824 254 |
| Egenkapital | −276 928 | −83 674 | 193 041 | 431 424 | 609 184 | 718 833 | 632 907 | 671 808 | 3 750 120 | 3 924 707 | 518 545 | 576 941 | 638 774 | 534 634 |
| Sum gjeld | 7 086 662 | 6 814 154 | 6 433 574 | 6 109 547 | 5 866 556 | 5 230 492 | 5 229 438 | 5 775 097 | 1 172 480 | 1 023 851 | 699 604 | 755 374 | 760 405 | 289 619 |
| Kortsiktig gjeld | 4 022 988 | 3 619 849 | 3 132 613 | 2 705 059 | 2 336 174 | 1 583 295 | 1 472 218 | — | — | — | — | — | — | 289 619 |
| Egenkapitalandel | −4,1 % | −1,2 % | 2,9 % | 6,6 % | 9,4 % | 12,1 % | 10,8 % | 10,4 % | 76,2 % | 79,3 % | 42,6 % | 43,3 % | 45,7 % | 64,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.