ELICO ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −61 260 | 44 095 | 89 569 | −97 449 | 25 054 | 6 311 | 29 262 | 770 546 | −345 881 | 1 327 570 | −140 739 | 286 876 | 288 875 | 255 000 |
| Resultat før skatt | −52 613 | 52 558 | 99 693 | 129 468 | 20 322 | 3 804 | 27 378 | 670 228 | −366 182 | 1 278 136 | −140 739 | — | — | — |
| Årsresultat | −46 369 | 37 765 | 76 166 | 96 916 | 14 258 | 2 571 | 20 479 | 519 302 | −290 141 | 987 271 | −112 127 | 213 830 | 217 994 | 171 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 817 731 | 2 643 894 | 5 067 741 | 4 709 941 | 2 975 197 | 2 810 601 | 3 172 903 | 4 456 289 | 3 858 941 | 5 942 318 | 522 280 | 1 000 686 | 932 308 | 906 000 |
| Egenkapital | 811 606 | 857 975 | 820 210 | 744 044 | 647 128 | 632 870 | 830 299 | 1 059 819 | 540 517 | 1 330 659 | 343 388 | 455 515 | 441 685 | 424 000 |
| Sum gjeld | 2 006 125 | 1 785 919 | 4 247 531 | 3 965 897 | 2 328 069 | 2 177 731 | 2 342 604 | 3 396 470 | 3 318 424 | 4 611 659 | 178 892 | 545 171 | 490 623 | 482 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | 1 785 919 | 4 247 531 | 3 965 897 | — | — | — | — | — | — | 178 892 | — | — | 482 000 |
| Egenkapitalandel | 28,8 % | 32,5 % | 16,2 % | 15,8 % | 21,8 % | 22,5 % | 26,2 % | 23,8 % | 14 % | 22,4 % | 65,7 % | 45,5 % | 47,4 % | 46,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.