PESTCON ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 166 308 | 119 481 | −113 361 | 609 790 | −201 425 | −131 898 | 649 226 | 152 765 | 470 240 | 361 474 | −20 802 | 728 623 | 72 663 | 318 992 |
| Resultat før skatt | 144 867 | 118 203 | −114 096 | 605 828 | −208 831 | −144 632 | 655 337 | 147 113 | 448 983 | 303 770 | — | — | — | — |
| Årsresultat | 113 078 | 91 879 | −88 972 | 472 590 | −162 885 | −113 063 | 511 169 | 114 717 | 349 997 | 236 780 | −66 695 | 500 210 | 13 716 | 204 328 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 578 017 | 1 626 036 | 1 678 106 | 1 854 976 | 1 515 154 | 2 254 582 | 2 289 412 | 1 657 649 | 1 712 562 | 1 736 183 | 1 472 424 | 2 766 137 | 1 276 094 | 1 346 732 |
| Egenkapital | 1 051 097 | 1 073 019 | 1 103 140 | 1 309 912 | 951 722 | 1 227 607 | 1 450 710 | 1 047 541 | 1 038 624 | 792 026 | 656 446 | 822 942 | 421 131 | 504 015 |
| Sum gjeld | 526 920 | 553 017 | 574 966 | 545 064 | 563 432 | 1 026 975 | 838 702 | 610 108 | 673 938 | 944 157 | 815 978 | 1 943 195 | 854 963 | 842 717 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 442 861 | — | 431 327 | 1 026 975 | 838 702 | — | — | 944 157 | 815 978 | 1 943 195 | 854 963 | 842 717 |
| Egenkapitalandel | 66,6 % | 66 % | 65,7 % | 70,6 % | 62,8 % | 54,4 % | 63,4 % | 63,2 % | 60,6 % | 45,6 % | 44,6 % | 29,8 % | 33 % | 37,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.