SVANEKIÆRMAGIC ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 3 668 510 | 4 963 811 | 4 543 649 | 5 194 047 | 4 903 862 | 2 532 459 | — | — | 4 203 558 | 4 970 265 | 3 971 599 | 2 777 864 | 1 372 784 | 3 279 600 |
| Resultat før skatt | 5 773 734 | 7 097 265 | 6 423 896 | 2 055 524 | 11 122 027 | 5 257 294 | 7 879 848 | 4 396 573 | 5 708 260 | 5 352 209 | 5 617 289 | 3 509 986 | 2 041 870 | 3 404 850 |
| Årsresultat | 4 609 683 | 5 527 144 | 5 009 372 | 1 617 838 | 8 654 756 | 4 090 624 | 6 151 418 | 3 429 849 | 4 453 513 | 4 174 504 | 4 296 354 | 2 679 912 | 1 635 158 | 2 563 200 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 61 763 388 | 57 290 036 | 52 198 221 | 47 068 807 | 45 485 063 | 37 318 621 | 33 342 468 | 26 836 974 | 23 643 545 | 19 398 379 | 15 163 790 | 10 917 233 | 8 344 054 | 6 775 170 |
| Egenkapital | 61 649 483 | 57 174 800 | 51 769 656 | 46 878 084 | 45 374 646 | 36 832 890 | 32 852 867 | 26 809 449 | 23 485 400 | 19 135 287 | 15 060 784 | 10 864 430 | 8 284 518 | 6 749 360 |
| Sum gjeld | 113 904 | 115 235 | 428 565 | 190 723 | 110 417 | 485 730 | 489 601 | 27 525 | 158 145 | 263 092 | 103 006 | 52 803 | 59 536 | 25 810 |
| Kortsiktig gjeld | 113 904 | 115 235 | 428 565 | 190 723 | 110 417 | 485 730 | 489 601 | 27 525 | 158 145 | — | 103 006 | 52 803 | 59 536 | 25 810 |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 99,8 % | 99,2 % | 99,6 % | 99,8 % | 98,7 % | 98,5 % | 99,9 % | 99,3 % | 98,6 % | 99,3 % | 99,5 % | 99,3 % | 99,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.