ICA HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −6 561 | −8 196 | −7 494 | −12 732 | −7 798 | −880 | −10 046 | −8 551 | −8 686 | −6 302 | −6 201 | −3 965 | −11 991 | 12 591 |
| Resultat før skatt | 44 382 | 128 667 | 153 152 | 29 145 | 109 881 | 26 446 | 9 229 | −239 483 | 234 412 | 135 181 | 305 778 | −42 098 | 91 481 | −1 196 147 |
| Årsresultat | 41 763 | 115 675 | 151 948 | 29 145 | 109 881 | 28 139 | 7 381 | −243 399 | 234 562 | 135 159 | 304 612 | −40 932 | 162 956 | −1 196 147 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 076 726 | 1 034 525 | 1 044 289 | 1 005 740 | 1 091 039 | 1 093 428 | 1 071 818 | 1 062 588 | 1 445 683 | 1 288 856 | 1 149 106 | 840 423 | 890 355 | 718 899 |
| Egenkapital | 1 070 889 | 1 029 126 | 1 035 451 | 1 001 303 | 1 086 558 | 1 089 677 | 1 061 538 | 1 054 157 | 1 403 357 | 1 272 195 | 1 137 035 | 832 423 | 873 355 | 710 399 |
| Sum gjeld | 5 837 | 5 399 | 8 838 | 4 437 | 4 481 | 3 751 | 10 280 | 8 431 | 42 326 | 16 661 | 12 071 | 8 000 | 17 000 | 8 500 |
| Kortsiktig gjeld | 5 837 | 5 399 | 8 838 | 4 437 | 4 481 | 3 751 | 10 280 | 8 431 | 42 326 | 16 661 | 12 071 | 8 000 | 17 000 | 8 500 |
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 99,5 % | 99,2 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,7 % | 99 % | 99,2 % | 97,1 % | 98,7 % | 98,9 % | 99 % | 98,1 % | 98,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.