TØMRERMESTER ANDERS HANSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | 619 365 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −45 982 | −109 304 | −66 675 | 117 856 | 170 609 | 375 297 | 205 677 | −40 027 | −131 545 | 33 122 | 5 109 | 19 072 | −103 520 |
| Resultat før skatt | −46 333 | −110 882 | −54 419 | 60 832 | 166 494 | 375 297 | 203 093 | −40 095 | −131 537 | 33 128 | 4 934 | 16 233 | −111 025 |
| Årsresultat | −46 333 | −110 882 | −54 419 | 46 400 | 136 471 | 291 499 | 125 455 | −32 046 | −104 904 | 18 925 | 3 642 | 11 520 | −88 809 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | 27,5 % | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | 22 % | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 482 195 | 476 201 | 623 167 | 687 074 | 836 272 | 689 583 | 396 673 | 234 931 | 205 374 | 302 290 | 474 882 | 688 711 | 252 574 |
| Egenkapital | 423 802 | 470 135 | 581 017 | 635 436 | 737 703 | 418 951 | 127 452 | 1 997 | 34 042 | 138 946 | 120 021 | 116 379 | 104 859 |
| Sum gjeld | 58 393 | 6 066 | 42 150 | 51 638 | 98 569 | 270 632 | 269 221 | 232 934 | 171 332 | 163 344 | 354 861 | 572 332 | 147 715 |
| Kortsiktig gjeld | 58 393 | 6 066 | 42 150 | 51 638 | 98 569 | 270 632 | 269 221 | 232 934 | 171 332 | 163 344 | 354 861 | 572 332 | 147 715 |
| Egenkapitalandel | 87,9 % | 98,7 % | 93,2 % | 92,5 % | 88,2 % | 60,8 % | 32,1 % | 0,9 % | 16,6 % | 46 % | 25,3 % | 16,9 % | 41,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.