JACOB DAHLIN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −9 125 | −10 249 | −8 750 | −6 438 | −6 250 | — | — | — | — | — | −8 225 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 110 486 | 230 958 | 209 727 | −391 543 | 195 953 | 43 380 | 40 852 | −21 997 | 409 769 | 609 269 | 466 240 | 340 137 | 229 840 | 234 158 |
| Årsresultat | 85 758 | 218 682 | 209 727 | −391 543 | 152 200 | 33 836 | 31 865 | −17 158 | 412 020 | 610 328 | 469 892 | 346 084 | 231 380 | 243 406 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 236 788 | 1 356 060 | 1 333 996 | 1 333 865 | 2 125 736 | 2 042 528 | 2 129 926 | 2 511 667 | 2 171 587 | 2 230 037 | 1 832 418 | 1 216 973 | 773 413 | 683 523 |
| Egenkapital | 1 211 545 | 1 332 252 | 1 323 397 | 1 324 583 | 2 083 091 | 2 033 631 | 2 119 732 | 2 501 473 | 1 757 720 | 1 903 707 | 1 431 615 | 597 483 | 621 072 | 512 223 |
| Sum gjeld | 25 243 | 23 808 | 10 599 | 9 282 | 42 645 | 8 897 | 10 194 | 10 194 | 413 867 | 326 330 | 400 803 | 619 490 | 152 341 | 171 300 |
| Kortsiktig gjeld | 25 243 | 23 808 | 10 599 | 9 282 | 42 645 | 8 897 | 10 194 | 10 194 | 413 867 | 326 330 | 180 203 | 206 190 | 152 341 | 171 300 |
| Egenkapitalandel | 98 % | 98,2 % | 99,2 % | 99,3 % | 98 % | 99,6 % | 99,5 % | 99,6 % | 80,9 % | 85,4 % | 78,1 % | 49,1 % | 80,3 % | 74,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.