JB NYMANN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−94 534 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | −2 038 | −1 218 | −5 198 | −530 | −530 | −525 | −520 | −515 | −22 510 | −505 | — | — |
| Resultat før skatt | 23 333 | — | −41 280 | −419 570 | −63 323 | −149 154 | −116 802 | 725 906 | −584 898 | −273 114 | −84 634 | 100 021 | −3 946 |
| Årsresultat | 24 164 | −2 079 | −41 280 | −419 570 | −63 323 | −149 154 | −116 802 | 725 906 | −584 898 | −273 114 | −84 634 | 100 021 | −3 946 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 31 972 | 39 062 | 141 | 0 | 414 491 | 301 444 | 387 364 | 405 651 | 1 372 238 | 1 689 936 | 1 889 269 | 1 678 013 | 22 201 |
| Egenkapital | −94 534 | −118 698 | −116 619 | −75 339 | 344 231 | 231 714 | 318 164 | 335 749 | 1 304 583 | 1 622 667 | 1 807 432 | 1 636 678 | 22 201 |
| Sum gjeld | 126 506 | 157 760 | 116 760 | 75 339 | 70 260 | 69 730 | 69 200 | 69 902 | 67 655 | 67 269 | 81 837 | 41 335 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 126 506 | 157 760 | 116 760 | 75 339 | 70 260 | 69 730 | 69 200 | 69 902 | 67 655 | 67 269 | — | 41 335 | 0 |
| Egenkapitalandel | −295,7 % | −303,9 % | −82 708,5 % | — | 83 % | 76,9 % | 82,1 % | 82,8 % | 95,1 % | 96 % | 95,7 % | 97,5 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.