GN INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −85 398 | 2 308 040 | — | — | 1 284 330 | 476 670 | — | — | 192 002 | 1 277 749 | 107 588 | −7 000 |
| Resultat før skatt | 3 615 353 | 4 458 626 | 4 781 972 | 1 621 607 | 987 971 | −377 824 | 912 123 | 671 000 | 123 250 | 1 422 733 | 170 012 | 5 000 |
| Årsresultat | 3 540 076 | 4 023 887 | 4 521 064 | 1 572 481 | 773 009 | −491 194 | 895 691 | 605 000 | 69 926 | 1 103 203 | 162 742 | 3 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 23 325 682 | 17 019 515 | 13 310 897 | 4 527 227 | 3 496 893 | 1 996 637 | 3 321 775 | 2 373 000 | 1 752 462 | 2 142 866 | 935 198 | 384 000 |
| Egenkapital | 18 761 013 | 16 220 938 | 12 272 050 | 3 684 742 | 2 202 261 | 1 612 252 | 2 661 009 | 1 998 000 | 1 005 238 | 1 110 312 | 103 710 | −59 000 |
| Sum gjeld | 4 564 669 | 798 577 | 1 038 847 | 842 485 | 1 294 632 | 384 385 | 660 766 | 375 000 | 747 224 | 1 032 554 | 831 488 | 443 000 |
| Kortsiktig gjeld | 4 564 669 | 798 577 | 1 038 847 | 842 485 | 1 294 632 | 384 385 | 660 766 | 375 000 | 747 224 | — | 47 625 | −2 000 |
| Egenkapitalandel | 80,4 % | 95,3 % | 92,2 % | 81,4 % | 63 % | 80,7 % | 80,1 % | 84,2 % | 57,4 % | 51,8 % | 11,1 % | −15,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.