UWP POVLSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −48 191 | 97 459 | 503 646 | −24 120 | 186 134 | 184 152 | 337 159 | −126 352 | −74 619 | 63 488 | −147 732 | −577 338 | −479 041 |
| Resultat før skatt | −17 371 | 138 655 | 514 287 | −13 821 | 193 084 | 190 524 | 335 886 | −126 979 | −78 933 | 60 587 | — | — | — |
| Årsresultat | −17 371 | 108 122 | 401 163 | −10 781 | 150 612 | 148 605 | 261 998 | −99 044 | −61 575 | 47 264 | −3 915 | −454 316 | −357 696 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 001 140 | 1 247 490 | 1 366 605 | 806 417 | 944 993 | 924 015 | 955 071 | 412 586 | 375 855 | 302 040 | 245 132 | 359 237 | 413 657 |
| Egenkapital | 574 131 | 591 502 | 483 380 | 82 217 | 92 998 | −57 614 | −206 219 | −468 218 | −369 173 | −307 598 | −354 861 | −350 946 | 103 370 |
| Sum gjeld | 427 009 | 655 988 | 883 225 | 724 200 | 851 995 | 981 629 | 1 161 290 | 880 804 | 745 028 | 609 638 | 599 993 | 710 183 | 310 287 |
| Kortsiktig gjeld | 427 009 | 655 988 | 883 225 | 724 200 | 851 995 | 981 629 | 1 161 290 | 880 804 | 745 028 | 609 638 | 599 993 | 710 183 | 310 287 |
| Egenkapitalandel | 57,3 % | 47,4 % | 35,4 % | 10,2 % | 9,8 % | −6,2 % | −21,6 % | −113,5 % | −98,2 % | −101,8 % | −144,8 % | −97,7 % | 25 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.