ØSTINVEST HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | −19 570 | −19 378 | −78 508 | −51 224 | −31 401 | −69 600 | 860 724 | 15 439 | −508 739 | −181 962 | −219 405 | — | — |
| Resultat før skatt | −160 668 | 51 065 | 725 472 | −503 786 | 300 915 | −366 737 | 688 374 | 1 086 818 | 60 678 | −461 616 | — | — | — | — |
| Årsresultat | −161 064 | 50 669 | 725 066 | −508 984 | 301 524 | −366 737 | 688 374 | 1 086 818 | 60 678 | −461 616 | −135 429 | 1 378 093 | 511 611 | 129 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 765 086 | 3 061 150 | 3 210 731 | 2 719 201 | 3 342 584 | 3 152 446 | 3 787 522 | 3 989 457 | 3 182 290 | 2 953 858 | 2 931 654 | 2 773 571 | 1 076 193 | 659 000 |
| Egenkapital | 2 747 836 | 3 043 900 | 3 193 231 | 2 668 164 | 3 291 548 | 3 103 024 | 3 580 361 | 2 999 987 | 1 913 170 | 1 852 491 | 2 314 107 | 2 449 536 | 1 071 443 | 560 000 |
| Sum gjeld | 17 250 | 17 250 | 17 500 | 51 037 | 51 036 | 49 422 | 207 161 | 989 470 | 1 269 120 | 1 101 367 | 617 547 | 324 035 | 4 750 | 99 000 |
| Kortsiktig gjeld | 17 250 | 17 250 | 17 500 | 51 037 | 51 036 | 49 422 | 207 161 | 989 470 | 1 269 120 | 1 101 367 | 617 547 | 324 035 | 4 750 | 99 000 |
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 99,4 % | 99,5 % | 98,1 % | 98,5 % | 98,4 % | 94,5 % | 75,2 % | 60,1 % | 62,7 % | 78,9 % | 88,3 % | 99,6 % | 85 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.