C. LUNDSTEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 737 362 | 509 270 | 449 745 | 292 174 | 367 510 | −63 829 | 1 208 | 306 389 | 37 263 | 300 506 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 727 874 | 509 077 | 449 852 | 276 583 | 361 057 | −70 889 | −34 000 | 329 278 | 26 924 | 421 025 | 663 607 | 268 987 | 482 295 |
| Årsresultat | 565 668 | 395 309 | 350 780 | 274 626 | 280 949 | −62 110 | −39 318 | 256 259 | 12 902 | 338 290 | 512 431 | 162 510 | 335 522 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 233 593 | 1 147 285 | 1 245 089 | 1 289 800 | 1 047 865 | 1 093 643 | 1 050 162 | 1 269 830 | 752 685 | 1 218 010 | 981 719 | 876 921 | 1 397 381 |
| Egenkapital | 823 401 | 857 733 | 912 424 | 679 444 | 519 218 | 351 269 | 523 979 | 671 297 | 520 837 | 611 335 | 273 044 | 260 612 | 197 903 |
| Sum gjeld | 410 192 | 289 552 | 332 665 | 610 356 | 528 647 | 742 374 | 526 183 | 598 533 | 231 848 | 606 675 | 708 675 | 616 309 | 1 199 478 |
| Kortsiktig gjeld | 410 192 | 289 552 | 332 665 | 610 356 | 528 647 | 742 374 | — | — | — | — | 708 675 | 616 309 | 1 199 478 |
| Egenkapitalandel | 66,7 % | 74,8 % | 73,3 % | 52,7 % | 49,6 % | 32,1 % | 49,9 % | 52,9 % | 69,2 % | 50,2 % | 27,8 % | 29,7 % | 14,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.