SMT MARINE ApS
Årsregnskap 2012–2023, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2023
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2023
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −2 361 | −1 882 | −3 440 | −1 250 | −1 250 | −1 250 | −1 250 | −3 125 | −3 125 | −3 125 |
| Resultat før skatt | 78 268 | 305 381 | 333 466 | 406 949 | 51 575 | 3 081 | 71 578 | 59 848 | −171 720 | −198 400 |
| Årsresultat | 68 391 | 297 730 | 334 171 | 405 220 | 51 575 | 3 081 | 71 578 | 59 848 | −171 720 | −198 400 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 261 306 | 1 478 715 | 1 227 400 | 893 229 | 392 091 | 340 264 | 345 083 | 272 255 | 209 282 | 377 877 |
| Egenkapital | 1 077 561 | 1 126 970 | 829 240 | 495 069 | −6 321 | −57 896 | −60 977 | −132 555 | −192 403 | −20 683 |
| Sum gjeld | 183 745 | 351 745 | 398 160 | 398 160 | 398 412 | 398 160 | 406 060 | 404 810 | 401 685 | 398 560 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | 398 412 | 398 160 | 406 060 | 404 810 | 401 685 | 398 560 |
| Egenkapitalandel | 85,4 % | 76,2 % | 67,6 % | 55,4 % | −1,6 % | −17 % | −17,7 % | −48,7 % | −91,9 % | −5,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.