HOLGER BAK HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −19 472 | −10 645 | −22 212 | −30 285 | −5 000 | −5 685 | −5 000 | −4 500 | −4 250 | −4 000 | −35 | −845 | −2 607 | −2 062 |
| Resultat før skatt | 138 160 | 346 292 | 286 150 | −629 393 | 517 735 | 184 916 | 491 220 | −257 536 | 295 649 | 206 003 | 52 750 | 416 924 | −613 852 | 507 289 |
| Årsresultat | 107 765 | 270 108 | 277 282 | −617 919 | 403 833 | 201 822 | 383 152 | −257 536 | 229 384 | 155 586 | 47 975 | 416 924 | −613 852 | 507 289 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 896 303 | 3 089 777 | 3 011 618 | 2 933 602 | 3 889 669 | 3 532 514 | 3 557 175 | 3 235 112 | 3 724 897 | 3 589 665 | 3 657 641 | 3 854 892 | 3 536 368 | 4 246 820 |
| Egenkapital | 2 890 519 | 3 025 942 | 3 005 834 | 2 928 552 | 3 769 418 | 3 515 586 | 3 463 764 | 3 230 612 | 3 658 612 | 3 559 228 | 3 648 866 | 3 600 892 | 3 433 968 | 4 146 220 |
| Sum gjeld | 5 784 | 63 835 | 5 784 | 5 050 | 120 251 | 16 928 | 93 411 | 4 500 | 66 285 | 30 437 | 8 775 | 254 000 | 102 400 | 100 600 |
| Kortsiktig gjeld | 5 784 | 63 835 | 5 784 | 5 050 | 120 251 | 16 928 | 93 411 | 4 500 | 66 285 | 30 437 | 8 775 | 254 000 | 102 400 | 100 600 |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 97,9 % | 99,8 % | 99,8 % | 96,9 % | 99,5 % | 97,4 % | 99,9 % | 98,2 % | 99,2 % | 99,8 % | 93,4 % | 97,1 % | 97,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.