BERTUS HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | −32 500 | −15 000 | −37 715 | −39 728 | −44 222 | −48 819 | −50 000 |
| Resultat før skatt | 299 129 | 2 131 171 | 2 187 896 | −1 589 878 | 3 987 283 | 1 060 502 | 1 798 751 | −732 787 | 1 007 092 | 1 503 843 | 1 546 401 | 1 127 868 | 1 070 844 | 905 000 |
| Årsresultat | 250 641 | 1 663 781 | 2 077 434 | −1 613 645 | 3 102 578 | 826 391 | 1 403 076 | −584 371 | 770 557 | 1 171 269 | 1 182 950 | 850 234 | 800 919 | 679 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 24 102 407 | 23 851 766 | 22 248 070 | 20 177 751 | 21 928 040 | 18 792 556 | 17 807 901 | 16 375 890 | 17 080 973 | 16 371 177 | 15 232 867 | 13 991 740 | 13 124 061 | 12 369 000 |
| Egenkapital | 24 062 407 | 23 811 766 | 22 147 985 | 20 070 551 | 21 684 196 | 18 581 618 | 17 755 227 | 16 352 151 | 16 944 701 | 16 174 144 | 15 002 875 | 13 819 925 | 12 969 691 | 12 169 000 |
| Sum gjeld | 40 000 | 40 000 | 100 085 | 107 200 | 243 844 | 210 938 | 52 674 | 23 739 | 136 272 | 197 033 | 229 992 | 171 815 | 154 370 | 200 000 |
| Kortsiktig gjeld | 40 000 | 40 000 | 100 085 | 107 200 | 243 844 | 210 938 | 52 674 | 23 739 | 136 272 | 197 033 | 229 992 | 171 815 | 154 370 | 200 000 |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 99,8 % | 99,6 % | 99,5 % | 98,9 % | 98,9 % | 99,7 % | 99,9 % | 99,2 % | 98,8 % | 98,5 % | 98,8 % | 98,8 % | 98,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.