Serenova A/S
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −167 993 | −586 087 | −174 616 | −226 655 | −175 552 | −201 173 | −214 431 | −119 426 | −4 507 222 | −22 326 346 | −24 644 000 |
| Resultat før skatt | 49 567 983 | −31 119 934 | 63 516 705 | 6 865 958 | 2 333 037 | −73 530 117 | −148 436 654 | −77 899 920 | 281 832 886 | −99 802 880 | −27 826 000 |
| Årsresultat | 38 663 045 | −24 273 688 | 63 494 947 | 6 865 958 | 12 888 491 | −83 198 438 | −128 464 518 | −54 763 180 | 274 143 139 | −104 050 880 | −26 021 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 117 699 503 | 74 196 053 | 97 432 118 | 33 219 524 | 35 534 797 | 21 464 372 | 129 381 809 | 255 448 029 | 317 798 327 | 24 640 312 | 86 930 000 |
| Egenkapital | 105 405 408 | 66 742 363 | 91 016 051 | 27 521 103 | 20 655 146 | 7 766 655 | 90 965 093 | 219 429 611 | 274 192 791 | 49 652 | 78 216 000 |
| Sum gjeld | 12 294 095 | 7 453 690 | 6 416 067 | 5 698 421 | 14 879 651 | 13 697 717 | 38 416 716 | 36 018 418 | 43 605 536 | 24 590 660 | 8 714 000 |
| Kortsiktig gjeld | 12 294 095 | 7 453 690 | 6 416 067 | 5 698 421 | 14 879 651 | 13 697 717 | 38 416 716 | — | 38 584 562 | 24 590 660 | 7 546 000 |
| Egenkapitalandel | 89,6 % | 90 % | 93,4 % | 82,8 % | 58,1 % | 36,2 % | 70,3 % | 85,9 % | 86,3 % | 0,2 % | 90 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.