S. OLSEN & SØNNER ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −172 977 | −116 570 | −112 504 | −231 401 | −123 569 | −113 288 | −141 180 | −130 663 | −220 316 | −46 332 | −57 293 | −114 414 | −251 776 |
| Resultat før skatt | −302 381 | 1 489 564 | — | — | −340 236 | −291 099 | −159 182 | −1 493 796 | −539 042 | −38 674 | 1 453 992 | −546 401 | −175 708 |
| Årsresultat | −302 381 | 1 485 092 | −336 601 | −565 685 | −340 236 | −284 899 | −135 182 | −1 466 371 | −539 197 | −7 802 | 1 451 337 | −546 709 | −194 431 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 325 471 | 6 847 389 | 4 814 645 | 5 106 622 | 5 742 101 | 6 068 373 | 6 307 745 | 6 468 294 | 8 980 910 | 11 400 255 | 6 341 891 | 4 795 861 | 0 |
| Egenkapital | 5 802 294 | 6 104 675 | 4 348 052 | 4 684 653 | 5 250 338 | 5 590 574 | 5 875 473 | 6 010 657 | 7 477 027 | 8 016 225 | 5 806 040 | 4 354 703 | 0 |
| Sum gjeld | 523 177 | 742 714 | 466 593 | 421 969 | 491 763 | 477 799 | 432 272 | 457 637 | 1 503 882 | 3 384 031 | 535 851 | 441 157 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 523 177 | 742 714 | 466 593 | 421 969 | 491 763 | 477 799 | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Egenkapitalandel | 91,7 % | 89,2 % | 90,3 % | 91,7 % | 91,4 % | 92,1 % | 93,1 % | 92,9 % | 83,3 % | 70,3 % | 91,6 % | 90,8 % | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.