NS 78 ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 920 614 | 1 051 030 | 1 027 849 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 569 049 | 636 862 | −240 922 | −192 689 | 372 336 | 650 834 | 138 233 | 2 092 889 | 94 901 | 141 035 | 83 615 | 175 063 | 169 092 | 80 524 |
| Resultat før skatt | 575 095 | 633 518 | −251 208 | −221 742 | 348 336 | 621 770 | 130 814 | 2 082 551 | 110 044 | 146 659 | 84 349 | 183 507 | 201 931 | 81 768 |
| Årsresultat | 460 875 | 287 357 | −238 752 | −303 054 | 276 396 | 480 464 | 99 002 | 2 001 141 | 84 128 | 111 364 | 9 627 | 143 670 | 151 449 | 61 326 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 19 % | 16,1 % | 7,8 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 15,6 % | 14,4 % | 6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 469 355 | 4 245 679 | 3 727 928 | 3 907 266 | 5 279 066 | 5 226 315 | 4 937 621 | 4 932 270 | 3 134 381 | 1 007 407 | 895 253 | 1 121 922 | 449 918 | 512 495 |
| Egenkapital | 3 066 565 | 2 673 190 | 2 446 833 | 2 744 485 | 3 104 739 | 2 884 843 | 2 459 679 | 2 414 677 | 466 436 | 434 008 | 373 244 | 363 617 | 269 147 | 93 026 |
| Sum gjeld | 1 402 790 | 1 572 489 | 1 281 095 | 1 162 781 | 2 174 327 | 2 341 472 | 2 477 942 | 2 517 593 | 2 667 945 | 573 399 | 522 009 | 758 305 | 180 771 | 419 469 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 271 493 | 226 286 | 561 359 | 677 616 | 386 357 | 153 969 | 163 330 | 41 335 | 21 006 | 758 305 | 180 771 | 419 469 |
| Egenkapitalandel | 68,6 % | 63 % | 65,6 % | 70,2 % | 58,8 % | 55,2 % | 49,8 % | 49 % | 14,9 % | 43,1 % | 41,7 % | 32,4 % | 59,8 % | 18,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.