SAMSYNSKLINIKKEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 36 000 | 35 000 | 33 525 | 36 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | 0 | — | — | — | — | — | 0 | — | 1 994 | −167 | −831 | −2 999 |
| Resultat før skatt | 567 765 | 425 040 | −19 974 | 144 903 | 343 251 | 165 818 | −21 091 | 36 589 | 96 784 | 68 585 | −64 045 | −854 956 | 417 997 | 439 564 |
| Årsresultat | 569 732 | 425 040 | −414 | 144 903 | 337 163 | 129 338 | −21 091 | 28 539 | 96 784 | 68 585 | −64 045 | −854 956 | 417 997 | 439 564 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 912 966 | 1 858 994 | 1 794 115 | 1 853 075 | 1 924 407 | 1 833 896 | 1 756 145 | 1 799 569 | 1 818 759 | 1 774 015 | 2 123 450 | 2 096 411 | 2 967 630 | 2 520 995 |
| Egenkapital | 1 383 716 | 854 744 | 519 703 | 614 518 | 544 059 | 278 856 | 149 518 | 170 610 | 163 344 | 131 560 | 62 975 | 127 020 | 981 976 | 620 579 |
| Sum gjeld | 529 250 | 1 004 250 | 1 274 412 | 1 238 557 | 1 380 348 | 1 555 040 | 1 606 627 | 1 628 959 | 1 655 415 | 1 642 455 | 2 060 475 | 1 969 391 | 1 985 654 | 1 900 416 |
| Kortsiktig gjeld | 529 250 | 1 004 250 | 1 274 412 | 1 238 557 | 1 380 348 | 1 555 040 | 1 606 627 | 1 620 909 | 1 655 415 | 1 642 455 | 1 455 743 | 1 396 085 | 1 396 085 | 1 373 359 |
| Egenkapitalandel | 72,3 % | 46 % | 29 % | 33,2 % | 28,3 % | 15,2 % | 8,5 % | 9,5 % | 9 % | 7,4 % | 3 % | 6,1 % | 33,1 % | 24,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.