ApS BOTICA HOLDING
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 3 735 897 | 2 287 135 | 3 966 184 | 5 411 | 1 624 992 | −516 204 | 1 061 566 | 573 362 | −209 530 | 440 009 | −527 352 | 406 255 | 120 776 |
| Årsresultat | 3 726 308 | 2 296 724 | 3 968 239 | 12 898 | 1 627 733 | −514 340 | 1 073 666 | 588 699 | −189 833 | 474 312 | −484 174 | 470 070 | 202 047 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 036 039 | 7 540 722 | 9 730 867 | 5 114 367 | 7 131 539 | 5 344 607 | 5 738 960 | 7 000 051 | 8 120 968 | 7 494 236 | 6 864 574 | 8 304 719 | 8 689 746 |
| Egenkapital | 8 440 907 | 5 614 599 | 8 986 114 | 5 017 875 | 6 873 977 | 5 246 245 | 5 722 712 | 4 649 046 | 4 060 347 | 4 250 180 | 3 775 868 | 4 260 042 | 3 789 972 |
| Sum gjeld | 595 132 | 1 926 123 | 744 753 | 96 492 | 257 562 | 98 362 | 16 248 | 2 351 005 | 4 060 621 | 3 244 056 | 3 088 706 | 4 044 677 | 4 899 774 |
| Kortsiktig gjeld | 595 132 | 1 926 123 | 744 753 | 96 492 | 257 562 | 98 362 | 16 248 | 2 351 005 | 4 060 621 | 3 244 056 | 1 354 767 | 1 494 709 | 1 594 526 |
| Egenkapitalandel | 93,4 % | 74,5 % | 92,3 % | 98,1 % | 96,4 % | 98,2 % | 99,7 % | 66,4 % | 50 % | 56,7 % | 55 % | 51,3 % | 43,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.