BRIAN LARSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−65 300 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −2 000 | −2 000 | −2 000 | −2 000 | −2 000 | −2 000 | −4 500 | −4 500 | −4 500 | −4 500 | −4 500 | −4 500 |
| Resultat før skatt | 232 279 | −238 614 | −241 521 | −101 628 | 50 251 | 107 443 | 78 174 | 3 957 | 43 384 | −54 496 | 7 360 | −18 268 |
| Årsresultat | 232 279 | −238 614 | −241 521 | −101 628 | 50 251 | 107 443 | 78 174 | 3 957 | 43 384 | −54 496 | −7 360 | 18 268 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 756 825 | 522 546 | 759 160 | 998 681 | 1 098 309 | 801 058 | 736 615 | 468 941 | 588 586 | 585 702 | 435 698 | 423 838 |
| Egenkapital | −65 300 | −297 579 | −58 965 | 182 556 | 284 184 | 233 933 | 126 490 | 48 316 | 44 359 | 975 | 55 471 | 48 111 |
| Sum gjeld | 822 125 | 820 125 | 818 125 | 816 125 | 814 125 | 567 125 | 610 125 | 420 625 | 544 227 | 584 727 | 380 227 | 375 727 |
| Kortsiktig gjeld | 791 798 | 770 780 | 467 823 | 706 573 | 569 125 | 567 125 | 610 125 | 420 625 | 544 227 | 584 727 | 380 227 | 375 727 |
| Egenkapitalandel | −8,6 % | −56,9 % | −7,8 % | 18,3 % | 25,9 % | 29,2 % | 17,2 % | 10,3 % | 7,5 % | 0,2 % | 12,7 % | 11,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.