ETSOFT ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | 234 764 | 344 002 | 578 898 | 679 668 | 244 456 | 111 519 | 85 704 | 252 422 | −339 394 | −28 583 | 134 836 | 319 035 | 86 000 |
| Resultat før skatt | 265 051 | 615 407 | 545 288 | 452 082 | 730 784 | 238 499 | 110 206 | 85 184 | 246 957 | −341 189 | −32 050 | 134 008 | 319 483 | 82 000 |
| Årsresultat | 207 279 | 478 523 | 422 396 | 350 442 | 568 226 | 185 259 | 85 430 | 65 546 | 192 105 | −267 532 | −26 656 | 98 809 | 237 528 | 59 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 644 105 | 2 554 702 | 2 212 613 | 1 891 591 | 1 763 702 | 1 265 973 | 1 022 718 | 1 006 378 | 1 119 107 | 905 066 | 1 382 826 | 1 458 575 | 1 427 800 | 1 186 000 |
| Egenkapital | 2 293 242 | 2 220 961 | 1 864 438 | 1 559 842 | 1 323 800 | 868 574 | 793 915 | 816 484 | 856 738 | 768 033 | 1 136 765 | 1 262 221 | 1 163 412 | 926 000 |
| Sum gjeld | 350 863 | 333 741 | 348 175 | 331 749 | 439 902 | 397 399 | 228 803 | 189 894 | 262 369 | 137 033 | 246 061 | 196 354 | 264 388 | 260 000 |
| Kortsiktig gjeld | 350 863 | 333 741 | 348 175 | 331 749 | 439 902 | 397 399 | 228 803 | 189 894 | 262 369 | 137 033 | 246 061 | 196 354 | 264 388 | 260 000 |
| Egenkapitalandel | 86,7 % | 86,9 % | 84,3 % | 82,5 % | 75,1 % | 68,6 % | 77,6 % | 81,1 % | 76,6 % | 84,9 % | 82,2 % | 86,5 % | 81,5 % | 78,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.