LRI SOFTWARE ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | 607 600 | 754 600 | 502 600 | 400 000 | 600 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −250 221 | 205 035 | −52 977 | −233 779 | — | 271 752 | −242 584 | 346 853 | 92 327 | 180 494 | −18 720 | −111 577 | 19 000 |
| Resultat før skatt | 1 685 560 | 6 346 949 | 1 919 256 | −2 672 517 | 12 780 611 | 2 802 579 | 926 568 | — | 184 031 | — | — | — | — |
| Årsresultat | 1 313 591 | 5 392 033 | 1 489 413 | −2 087 613 | 12 903 911 | 2 742 279 | 980 090 | 862 138 | 163 431 | 241 615 | 80 325 | −20 697 | 10 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | 15,2 % | 23,9 % | −3,7 % | −27,9 % | 3,2 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | 26,9 % | 32 % | 16 % | −5,2 % | 1,7 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 23 932 116 | 22 917 629 | 17 091 850 | 15 710 851 | 18 572 488 | 5 462 670 | 2 798 108 | 1 980 431 | 1 215 588 | 1 231 503 | 995 295 | 1 078 790 | 1 132 000 |
| Egenkapital | 23 533 545 | 22 219 955 | 17 067 722 | 15 692 709 | 18 180 322 | 5 387 011 | 2 752 730 | 1 878 440 | 1 119 702 | 1 057 471 | 915 656 | 835 331 | 954 000 |
| Sum gjeld | 398 571 | 697 674 | 24 128 | 18 142 | 392 166 | 75 659 | 45 378 | 101 991 | 95 886 | 174 032 | 79 639 | 243 459 | 178 000 |
| Kortsiktig gjeld | 398 571 | 697 674 | 24 128 | 18 142 | 392 166 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 97 % | 99,9 % | 99,9 % | 97,9 % | 98,6 % | 98,4 % | 94,9 % | 92,1 % | 85,9 % | 92 % | 77,4 % | 84,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.