ENERGIELEKTRIKEREN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 312 229 | −478 916 | 3 629 451 | 4 400 740 | 2 052 302 | 1 928 800 | 1 241 417 | 989 231 | 439 320 | 530 974 | 124 890 | −401 698 | −54 473 | 887 805 |
| Resultat før skatt | 230 996 | −626 057 | 3 443 685 | 4 251 590 | 1 990 381 | 1 942 211 | 1 274 492 | 988 791 | 441 183 | 491 148 | 130 439 | −426 392 | −52 776 | 897 653 |
| Årsresultat | 178 844 | −502 056 | 2 684 560 | 3 310 343 | 1 548 933 | 1 510 897 | 993 282 | 768 011 | 340 299 | 375 797 | 97 868 | −343 289 | −47 336 | 671 626 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 037 950 | 7 470 460 | 10 102 066 | 13 165 048 | 6 971 883 | 5 916 937 | 4 293 905 | 2 599 134 | 1 950 344 | 1 737 210 | 2 175 421 | 1 990 388 | 1 575 445 | 3 667 649 |
| Egenkapital | 5 224 672 | 5 045 828 | 5 547 884 | 5 863 324 | 2 552 981 | 2 354 048 | 1 793 151 | 1 499 869 | 943 858 | 803 559 | 427 762 | 329 893 | 673 182 | 1 320 518 |
| Sum gjeld | 2 813 278 | 2 424 632 | 4 554 182 | 7 301 724 | 4 418 902 | 3 562 889 | 2 500 754 | 1 099 265 | 1 006 486 | 933 651 | 1 747 659 | 1 660 495 | 902 263 | 2 347 131 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 747 659 | 1 660 495 | — | — |
| Egenkapitalandel | 65 % | 67,5 % | 54,9 % | 44,5 % | 36,6 % | 39,8 % | 41,8 % | 57,7 % | 48,4 % | 46,3 % | 19,7 % | 16,6 % | 42,7 % | 36 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.