MURERMESTER MICHAEL RASMUSSEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | 1 036 845 | 1 022 660 | 685 620 | 978 453 | 1 418 116 | 873 335 | 822 865 | 877 994 | 877 617 | 1 432 099 | 974 181 | 792 794 | 620 941 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 88 068 | 160 185 | −15 637 | −157 527 | 172 951 | 173 272 | 98 734 | 57 281 | 5 775 | 44 057 | 120 236 | 141 671 | −17 635 | −37 693 |
| Resultat før skatt | 78 985 | 148 383 | −26 065 | −172 183 | 207 693 | 177 051 | 99 256 | 45 745 | 8 959 | 37 486 | 131 424 | 137 170 | −11 824 | −35 337 |
| Årsresultat | 59 997 | 148 383 | −26 065 | −172 183 | 168 101 | 137 637 | 76 416 | 32 842 | 10 195 | 29 690 | 101 477 | 116 024 | −11 824 | −35 337 |
| Driftsmargin | — | 15,4 % | −1,5 % | −23 % | 17,7 % | 12,2 % | 11,3 % | 7 % | 0,7 % | 5 % | 8,4 % | 14,5 % | −2,2 % | −6,1 % |
| Nettomargin | — | 14,3 % | −2,5 % | −25,1 % | 17,2 % | 9,7 % | 8,7 % | 4 % | 1,2 % | 3,4 % | 7,1 % | 11,9 % | −1,5 % | −5,7 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 780 053 | 698 542 | 539 580 | 573 171 | 944 876 | 867 645 | 593 742 | 470 455 | 450 646 | 444 686 | 451 082 | 325 248 | 181 310 | 196 139 |
| Egenkapital | 640 902 | 580 905 | 432 522 | 458 588 | 745 223 | 577 122 | 439 486 | 363 069 | 330 227 | 320 032 | 290 342 | 188 865 | 72 841 | 84 665 |
| Sum gjeld | 139 151 | 117 637 | 107 058 | 114 583 | 199 653 | 290 523 | 154 256 | 107 386 | 120 419 | 124 654 | 160 740 | 136 383 | 108 469 | 111 474 |
| Kortsiktig gjeld | 139 151 | 117 637 | 107 058 | 114 583 | 164 477 | 252 760 | 137 406 | 105 274 | 120 419 | 124 654 | 160 740 | 136 383 | 108 469 | 111 474 |
| Egenkapitalandel | 82,2 % | 83,2 % | 80,2 % | 80 % | 78,9 % | 66,5 % | 74 % | 77,2 % | 73,3 % | 72 % | 64,4 % | 58,1 % | 40,2 % | 43,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.