Møllergård ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 235 636 | 1 197 468 | 2 276 468 | 3 799 394 | 4 053 937 | 3 350 275 | 1 828 788 | — | — | 1 979 910 | 2 004 429 | 1 954 506 | 1 639 479 | 1 286 036 |
| Resultat før skatt | 3 296 023 | 3 306 732 | 13 251 390 | 4 789 638 | 9 168 875 | 3 002 950 | 1 446 974 | −5 275 341 | 874 012 | 1 137 113 | 222 837 | 748 294 | 852 144 | 150 772 |
| Årsresultat | 3 324 436 | 3 123 884 | 12 838 324 | 4 052 103 | 8 385 606 | 2 367 345 | 1 128 646 | −4 114 799 | 951 301 | 724 077 | 360 030 | 582 284 | 365 114 | 116 788 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 70 767 788 | 63 345 759 | 48 609 496 | 37 241 638 | 32 889 281 | 25 790 700 | 22 864 994 | 22 960 426 | 29 430 988 | 30 052 631 | 30 272 025 | 31 395 328 | 29 841 534 | 25 622 015 |
| Egenkapital | 34 275 644 | 30 951 208 | 27 827 323 | 14 989 000 | 10 936 897 | 4 551 291 | 2 183 945 | 1 055 299 | 4 876 591 | 3 546 035 | 2 486 624 | 2 126 594 | 1 544 310 | 1 179 196 |
| Sum gjeld | 36 492 144 | 32 394 551 | 20 782 173 | 22 252 638 | 21 952 384 | 21 239 409 | 20 681 049 | 21 905 127 | 24 554 397 | 26 506 596 | 27 785 401 | 29 268 734 | 28 297 224 | 24 442 819 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 48,4 % | 48,9 % | 57,2 % | 40,2 % | 33,3 % | 17,6 % | 9,6 % | 4,6 % | 16,6 % | 11,8 % | 8,2 % | 6,8 % | 5,2 % | 4,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.