JENS FRIIS HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 197 764 | 240 996 | 170 170 | 202 304 | 119 661 | 185 910 | 90 243 | — | — | — | 748 952 | −94 044 | −117 037 | −366 704 |
| Resultat før skatt | −426 594 | −160 972 | 193 761 | −886 221 | 259 140 | −419 204 | 647 264 | 409 764 | 102 657 | — | — | 365 817 | — | — |
| Årsresultat | −443 047 | −182 371 | 198 470 | −891 728 | 269 242 | −434 112 | 661 898 | 417 572 | 105 226 | 288 519 | 698 028 | −331 113 | −124 930 | −364 810 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 444 367 | 5 058 236 | 5 378 300 | 5 198 137 | 6 196 770 | 5 875 802 | 7 083 308 | 7 453 502 | 1 490 369 | 1 649 424 | 1 382 238 | 1 013 761 | 626 861 | 776 499 |
| Egenkapital | 666 780 | 1 109 827 | 1 292 197 | 1 093 727 | 2 042 655 | 1 773 413 | 2 318 125 | 1 656 227 | 1 344 455 | 1 342 629 | 1 155 310 | 550 964 | 219 851 | 332 781 |
| Sum gjeld | 3 777 587 | 3 948 409 | 4 086 103 | 4 104 410 | 4 154 115 | 4 102 389 | 4 765 183 | 5 797 275 | 145 914 | 306 795 | 226 928 | 462 797 | 407 010 | 443 718 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | 2 667 275 | 145 914 | 306 795 | — | 32 058 | 10 000 | 443 718 |
| Egenkapitalandel | 15 % | 21,9 % | 24 % | 21 % | 33 % | 30,2 % | 32,7 % | 22,2 % | 90,2 % | 81,4 % | 83,6 % | 54,3 % | 35,1 % | 42,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.