PM HOLDING AF 1. DECEMBER 2005 ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 458 194 | 268 085 | — | −9 125 | −3 125 | −74 282 | −1 649 453 | — | 1 315 806 | 1 306 395 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 1 409 356 | 212 312 | 3 462 213 | −2 988 098 | 579 779 | −95 917 | −1 662 984 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 1 409 356 | 212 312 | 3 462 213 | −2 988 098 | 579 779 | −95 917 | −1 662 984 | 959 578 | 1 315 806 | 1 307 039 | 1 397 665 | −1 217 057 | 12 407 | 63 292 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 258 578 | 7 131 463 | 6 846 907 | 3 323 964 | 4 969 244 | 4 335 410 | 4 400 564 | 6 041 891 | 5 272 488 | 3 948 558 | 2 584 038 | 1 187 274 | 2 391 606 | 2 484 029 |
| Egenkapital | 5 953 700 | 4 594 344 | 4 382 032 | 919 819 | 4 012 918 | 3 538 139 | 3 819 056 | 5 572 038 | 4 702 460 | 3 476 654 | 2 254 615 | 941 950 | 2 243 007 | 2 314 600 |
| Sum gjeld | 2 304 878 | 2 537 119 | 2 464 875 | 2 404 145 | 956 326 | 797 271 | 581 509 | 469 853 | 570 028 | 471 904 | 329 423 | 245 324 | 148 599 | 169 429 |
| Kortsiktig gjeld | 152 429 | 95 384 | 1 411 470 | 1 391 150 | 28 306 | 797 271 | 581 509 | 469 853 | 570 028 | 471 904 | 329 423 | 245 324 | 148 599 | 169 429 |
| Egenkapitalandel | 72,1 % | 64,4 % | 64 % | 27,7 % | 80,8 % | 81,6 % | 86,8 % | 92,2 % | 89,2 % | 88 % | 87,3 % | 79,3 % | 93,8 % | 93,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.