STAHLWILLE NORDIC A/S TOOLS & TECHNICAL SOLUTIONS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 89 965 790 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 7 212 838 | 1 275 928 | 835 393 | −484 692 | 117 010 | −1 980 068 | −1 527 332 | 225 259 | −160 441 | −2 300 374 | 115 596 | 442 043 | −646 000 |
| Resultat før skatt | 7 254 986 | 1 017 111 | 660 975 | −702 589 | 87 948 | −2 095 092 | −1 652 446 | 133 063 | −293 764 | −2 362 250 | −29 069 | 267 455 | −690 000 |
| Årsresultat | 5 690 951 | 1 517 111 | 960 975 | −702 589 | 87 948 | −2 095 092 | −1 652 446 | 133 063 | −293 764 | −2 362 250 | −29 069 | 267 455 | −690 000 |
| Driftsmargin | 8 % | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | 6,3 % | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 33 095 924 | 35 889 258 | 35 674 927 | 26 392 694 | 21 143 778 | 20 392 707 | 19 400 070 | 17 112 329 | 17 778 999 | 16 685 922 | 15 776 924 | 14 461 123 | 13 672 000 |
| Egenkapital | 6 779 028 | 1 088 077 | −5 644 748 | −7 203 294 | −6 500 706 | −6 588 654 | −4 493 562 | −2 841 116 | −2 974 179 | −2 680 416 | −318 166 | −289 097 | −556 000 |
| Sum gjeld | 26 316 896 | 34 801 181 | 41 319 675 | 33 595 988 | 27 644 484 | 26 981 361 | 23 893 632 | 19 953 445 | 20 753 178 | 19 366 338 | 16 095 090 | 14 750 220 | 14 228 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | 34 801 181 | 36 103 960 | 28 380 273 | 22 428 769 | 21 765 646 | 18 677 917 | 14 705 068 | 15 418 239 | 13 959 818 | 10 879 375 | 9 381 666 | 8 705 000 |
| Egenkapitalandel | 20,5 % | 3 % | −15,8 % | −27,3 % | −30,7 % | −32,3 % | −23,2 % | −16,6 % | −16,7 % | −16,1 % | −2 % | −2 % | −4,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.