TANDLÆGESELSKABET ERIK NORMANN SØRENSEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 450 171 | −1 120 724 | −1 219 018 | −845 854 | −922 225 | — | −1 336 962 | −1 378 783 | −1 469 359 | −1 408 860 | −1 396 646 | −1 219 341 | −1 378 974 | −1 490 493 |
| Resultat før skatt | −363 530 | 332 515 | 181 433 | 302 304 | 152 370 | 176 442 | −88 107 | −82 823 | −36 928 | 81 506 | 24 845 | 91 911 | −95 696 | −498 372 |
| Årsresultat | −284 211 | 258 343 | 141 304 | 234 884 | 118 357 | 141 380 | −70 440 | −64 655 | −28 919 | 63 576 | 18 116 | 55 749 | −86 959 | −431 458 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 325 286 | 1 475 582 | 1 061 627 | 926 581 | 823 966 | 890 269 | 501 189 | 649 354 | 623 196 | 504 527 | 2 470 000 | 2 324 828 | 2 059 470 | 1 888 960 |
| Egenkapital | 296 340 | 580 551 | 322 208 | 180 904 | −53 980 | −172 337 | −313 717 | −243 276 | −178 622 | −149 702 | −213 278 | −231 394 | −287 143 | −200 184 |
| Sum gjeld | 2 028 946 | 895 031 | 739 419 | 745 677 | 877 946 | 1 062 606 | 814 906 | 892 630 | 801 818 | 654 229 | 2 683 278 | 2 556 222 | 2 346 613 | 2 089 144 |
| Kortsiktig gjeld | 879 674 | 895 031 | 739 419 | — | — | — | 814 906 | 892 630 | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 39,3 % | 30,4 % | 19,5 % | −6,6 % | −19,4 % | −62,6 % | −37,5 % | −28,7 % | −29,7 % | −8,6 % | −10 % | −13,9 % | −10,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.