SV TOTALTEKNIK A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −52 548 | 1 091 019 | 191 835 | 515 925 | 175 171 | 190 331 | 72 710 | 408 116 | 228 729 | −9 850 | −175 724 | −302 468 | −43 261 | −218 462 |
| Resultat før skatt | −51 169 | 1 095 517 | 195 958 | 512 703 | 174 871 | 189 447 | 37 828 | 379 405 | 159 288 | −111 749 | −285 193 | −364 690 | −112 340 | −297 491 |
| Årsresultat | −40 748 | 960 296 | 235 102 | 477 739 | 175 373 | 180 766 | 40 632 | 379 412 | 175 787 | −148 440 | −282 338 | −382 484 | −109 738 | −570 098 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 209 582 | 2 494 203 | 1 606 360 | 2 063 822 | 1 702 932 | 1 505 033 | 930 034 | 1 254 241 | 1 253 323 | 1 538 979 | 2 326 668 | 2 097 830 | 1 974 966 | 2 111 923 |
| Egenkapital | 524 310 | 1 465 058 | 804 762 | 1 069 660 | 891 921 | 716 548 | 535 782 | 495 150 | 115 738 | −60 049 | 88 391 | 370 730 | 413 214 | 522 952 |
| Sum gjeld | 1 685 272 | 1 029 145 | 801 598 | 994 162 | 811 011 | 788 485 | 394 252 | 759 091 | 1 137 585 | 1 599 028 | 2 238 277 | 1 727 100 | 1 561 752 | 1 588 971 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 801 598 | 994 162 | 811 011 | 788 485 | 394 252 | 759 091 | 1 137 585 | 1 599 028 | 2 238 277 | 1 727 100 | 1 561 752 | 1 588 971 |
| Egenkapitalandel | 23,7 % | 58,7 % | 50,1 % | 51,8 % | 52,4 % | 47,6 % | 57,6 % | 39,5 % | 9,2 % | −3,9 % | 3,8 % | 17,7 % | 20,9 % | 24,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.