SPAR ISHØJ ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 968 452 | 1 355 554 | 1 033 223 | 682 774 | 688 970 | 521 537 | 35 005 | 144 714 | 132 766 | 108 877 | 141 469 | −202 058 | 944 | 54 686 |
| Resultat før skatt | 1 672 430 | 1 142 761 | 969 949 | 630 248 | 638 007 | 476 068 | −7 459 | 103 427 | 92 374 | 62 700 | 100 619 | −242 959 | −31 287 | 19 478 |
| Årsresultat | 1 304 370 | 892 687 | 760 509 | 489 844 | 497 669 | 375 704 | −7 459 | 80 129 | 68 334 | 40 700 | 77 119 | −182 659 | −31 287 | 11 378 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 092 406 | 3 544 573 | 3 175 420 | 2 757 167 | 2 296 880 | 1 842 317 | 1 725 313 | 1 653 983 | 1 541 903 | 1 429 517 | 1 459 799 | 1 488 492 | 1 600 126 | 1 721 553 |
| Egenkapital | 3 143 202 | 2 731 519 | 2 599 341 | 2 328 676 | 1 838 832 | 1 341 163 | 965 459 | 972 918 | 892 789 | 824 455 | 783 755 | 706 635 | 889 294 | 920 581 |
| Sum gjeld | 949 204 | 813 054 | 576 079 | 428 491 | 458 048 | 501 154 | 759 854 | 681 065 | 649 114 | 605 062 | 676 044 | 781 857 | 710 832 | 800 972 |
| Kortsiktig gjeld | 949 204 | 813 054 | 576 079 | 428 491 | 458 048 | 501 154 | 759 854 | 681 065 | 649 114 | 605 062 | 676 044 | 781 857 | 710 832 | 800 972 |
| Egenkapitalandel | 76,8 % | 77,1 % | 81,9 % | 84,5 % | 80,1 % | 72,8 % | 56 % | 58,8 % | 57,9 % | 57,7 % | 53,7 % | 47,5 % | 55,6 % | 53,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.