UHB INVEST ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 638 000 | 1 588 000 | 1 543 200 | 1 538 000 | 1 875 000 | 1 038 000 | 1 189 600 | 1 222 800 | 815 000 | 640 000 | 290 000 | 110 000 | 25 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 139 624 | 1 138 742 | 1 069 813 | 1 025 375 | 1 456 662 | 694 185 | 932 461 | 806 031 | 796 738 | 481 828 | 178 864 | 81 522 | 9 006 |
| Resultat før skatt | 1 126 234 | 1 164 080 | 1 069 389 | 1 022 528 | 1 444 804 | 676 965 | 923 110 | 802 094 | 793 901 | 481 552 | 178 870 | 81 421 | 9 016 |
| Årsresultat | 986 925 | 1 032 938 | 968 827 | 933 758 | 1 274 040 | 620 975 | 895 676 | 778 840 | 739 671 | 402 493 | 159 970 | 79 314 | 6 566 |
| Driftsmargin | 69,6 % | 71,7 % | 69,3 % | 66,7 % | 77,7 % | 66,9 % | 78,4 % | 65,9 % | 97,8 % | 75,3 % | 61,7 % | 74,1 % | — |
| Nettomargin | 60,3 % | 65 % | 62,8 % | 60,7 % | 67,9 % | 59,8 % | 75,3 % | 63,7 % | 90,8 % | 62,9 % | 55,2 % | 72,1 % | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 905 858 | 2 005 998 | 1 182 029 | 1 165 896 | 1 927 447 | 3 321 000 | 2 815 720 | 2 060 238 | 1 171 269 | 829 836 | 277 181 | 141 570 | 77 634 |
| Egenkapital | 1 666 866 | 1 579 941 | 997 003 | 473 176 | 1 439 418 | 2 965 378 | 2 534 403 | 1 728 727 | 1 129 887 | 570 215 | 217 723 | 127 753 | 68 439 |
| Sum gjeld | 238 992 | 426 057 | 185 026 | 692 720 | 488 029 | 355 622 | 281 317 | 331 511 | 41 382 | 259 621 | 59 458 | 13 817 | 9 195 |
| Kortsiktig gjeld | 238 992 | 426 057 | 185 026 | 692 720 | 488 029 | 355 622 | 281 317 | 331 511 | 41 382 | 259 621 | 59 458 | 13 817 | 9 195 |
| Egenkapitalandel | 87,5 % | 78,8 % | 84,3 % | 40,6 % | 74,7 % | 89,3 % | 90 % | 83,9 % | 96,5 % | 68,7 % | 78,5 % | 90,2 % | 88,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.