PEAN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 2 524 955 | −195 936 | 3 272 544 | 2 380 851 | −1 447 345 | 3 740 339 | 564 451 | 416 497 | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 1 963 992 | −149 447 | 2 543 027 | 1 855 173 | −1 128 834 | 2 917 231 | 440 274 | 324 782 | 521 846 | 954 013 | −244 215 | 1 094 344 | 957 501 | 651 805 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 20 245 985 | 18 194 135 | 19 061 546 | 16 027 942 | 14 242 637 | 16 212 335 | 12 670 597 | 12 313 966 | 12 116 160 | 11 667 338 | 10 813 325 | 11 434 606 | 10 447 401 | 9 457 774 |
| Egenkapital | 20 040 382 | 18 176 390 | 18 425 837 | 15 982 810 | 14 227 637 | 15 456 471 | 12 639 240 | 12 298 966 | 12 074 184 | 11 652 338 | 10 698 325 | 11 042 540 | 10 048 196 | 9 189 095 |
| Sum gjeld | 205 603 | 17 745 | 635 709 | 45 132 | 15 000 | 755 864 | 31 357 | 15 000 | 41 976 | 15 000 | 115 000 | 392 066 | 399 205 | 268 679 |
| Kortsiktig gjeld | 205 603 | 17 745 | 635 709 | 45 132 | 15 000 | 755 864 | 31 357 | 15 000 | 41 976 | 15 000 | 115 000 | 392 066 | 399 205 | 268 679 |
| Egenkapitalandel | 99 % | 99,9 % | 96,7 % | 99,7 % | 99,9 % | 95,3 % | 99,8 % | 99,9 % | 99,7 % | 99,9 % | 98,9 % | 96,6 % | 96,2 % | 97,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.