MACLAK HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −7 523 | −8 053 | −5 309 | −7 527 | −6 290 | −2 500 | −5 800 | −12 736 | 10 966 | −13 953 | −3 000 | −2 000 | −5 000 |
| Resultat før skatt | 13 711 | 3 207 | −7 321 | −20 018 | 674 | −15 881 | −13 786 | −18 170 | 13 733 | 39 | 52 385 | 52 556 | 35 594 |
| Årsresultat | 13 711 | 3 207 | −7 321 | −20 018 | 674 | −15 881 | −13 786 | −18 170 | 10 719 | 39 | 40 024 | 39 693 | 27 208 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 488 601 | 1 539 686 | 1 543 045 | 1 861 306 | 1 888 303 | 1 885 129 | 1 922 895 | 2 367 481 | 2 378 948 | 2 410 518 | 2 453 313 | 2 508 121 | 2 553 360 |
| Egenkapital | 1 285 626 | 1 393 915 | 1 508 508 | 1 630 229 | 1 763 247 | 1 873 173 | 1 889 054 | 2 116 440 | 2 238 010 | 2 326 491 | 2 425 652 | 2 484 028 | 2 540 935 |
| Sum gjeld | 202 975 | 145 771 | 34 537 | 231 077 | 125 056 | 11 956 | 33 841 | 251 041 | 140 938 | 84 027 | 27 661 | 24 093 | 12 425 |
| Kortsiktig gjeld | 202 975 | 145 771 | 34 537 | 231 077 | 125 056 | 11 956 | 33 841 | 251 041 | 140 938 | 84 027 | 15 300 | 3 805 | 5 000 |
| Egenkapitalandel | 86,4 % | 90,5 % | 97,8 % | 87,6 % | 93,4 % | 99,4 % | 98,2 % | 89,4 % | 94,1 % | 96,5 % | 98,9 % | 99 % | 99,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.