SPACE-TEK EUROPE ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 419 299 | −96 684 | −392 865 | −332 635 | 151 872 | −39 261 | −127 612 | −92 150 | 70 319 | 620 471 | 791 265 | 318 946 | −156 703 |
| Resultat før skatt | 351 189 | −197 938 | −365 852 | −381 014 | 75 119 | −19 857 | −146 744 | — | — | 551 347 | 782 637 | 271 124 | −178 601 |
| Årsresultat | 270 117 | −158 741 | −292 077 | −306 127 | 55 792 | −19 151 | −116 992 | −137 662 | 6 001 | 423 959 | 592 303 | 208 635 | −147 333 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 649 967 | 2 867 327 | 2 931 839 | 3 286 615 | 3 173 555 | 3 181 418 | 2 524 149 | 2 312 149 | 2 734 307 | 3 079 842 | 2 118 806 | 2 799 455 | 1 572 733 |
| Egenkapital | 1 341 590 | 1 071 473 | 1 230 214 | 1 522 291 | 1 828 418 | 1 772 626 | 1 791 777 | 1 908 769 | 2 046 145 | 2 040 144 | 1 616 185 | 1 023 882 | 815 247 |
| Sum gjeld | 2 308 377 | 1 795 854 | 1 701 625 | 1 764 324 | 1 345 137 | 1 408 792 | 732 372 | 403 380 | 688 162 | 1 039 698 | 502 621 | 1 775 573 | 757 486 |
| Kortsiktig gjeld | 2 308 377 | 1 795 854 | 1 701 625 | 1 764 324 | 1 345 137 | 1 408 792 | 732 372 | 403 380 | — | — | 502 621 | 1 775 573 | 757 486 |
| Egenkapitalandel | 36,8 % | 37,4 % | 42 % | 46,3 % | 57,6 % | 55,7 % | 71 % | 82,6 % | 74,8 % | 66,2 % | 76,3 % | 36,6 % | 51,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.