THOMAS RASMUSSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −8 082 | −1 512 | −16 515 | −6 061 | −9 907 | −6 340 | −6 148 | −7 947 | −7 891 | −6 756 | −14 256 | −1 | −4 000 |
| Resultat før skatt | −2 518 148 | −988 198 | −1 771 355 | 1 927 376 | 6 577 831 | 5 131 359 | 2 740 613 | 30 260 | 181 298 | 229 166 | −17 899 | 82 188 | 9 845 |
| Årsresultat | −1 817 067 | −992 049 | −1 780 992 | 1 779 048 | 6 296 307 | 4 827 959 | 2 713 263 | 30 260 | 181 320 | 228 810 | 17 883 | −82 188 | −9 845 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 433 391 | 11 372 481 | 12 546 722 | 14 714 555 | 15 340 668 | 8 872 802 | 3 849 290 | 1 214 457 | 1 287 372 | 1 106 200 | 981 117 | 1 001 020 | 1 011 135 |
| Egenkapital | 9 335 701 | 11 274 768 | 12 384 617 | 14 280 009 | 14 713 961 | 8 527 654 | 3 807 694 | 1 200 231 | 1 273 371 | 1 092 050 | 963 040 | 980 923 | 997 135 |
| Sum gjeld | 97 690 | 97 713 | 162 105 | 434 546 | 626 707 | 345 148 | 41 596 | 14 226 | 14 001 | 14 150 | 18 077 | 20 097 | 14 000 |
| Kortsiktig gjeld | 97 690 | 97 713 | 162 105 | 434 546 | 626 707 | 345 148 | 41 596 | 14 226 | 14 001 | 14 150 | 18 077 | 20 097 | 14 000 |
| Egenkapitalandel | 99 % | 99,1 % | 98,7 % | 97 % | 95,9 % | 96,1 % | 98,9 % | 98,8 % | 98,9 % | 98,7 % | 98,2 % | 98 % | 98,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.