NORDIC FABRIC A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 2 499 864 | 4 021 791 | 3 838 769 | 1 364 723 | 5 995 432 | 3 247 987 | 3 621 043 | 5 430 730 | 3 397 555 | 2 267 061 | 1 819 976 | 1 028 346 | 2 629 622 |
| Resultat før skatt | 2 203 256 | 4 046 453 | 3 881 018 | 1 059 105 | 5 906 877 | 3 316 945 | 3 690 469 | 5 697 163 | 3 398 910 | 1 828 776 | 1 614 763 | 929 141 | 2 507 473 |
| Årsresultat | 1 715 121 | 3 153 700 | 3 024 021 | 825 831 | 4 604 517 | 2 581 428 | 2 872 427 | 4 437 890 | 2 625 156 | 1 447 044 | 1 231 063 | 700 722 | 1 877 637 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 18 425 625 | 21 825 357 | 17 511 775 | 16 154 195 | 17 262 483 | 12 636 655 | 12 696 766 | 14 499 534 | 12 127 942 | 10 191 005 | 11 095 184 | 9 882 675 | 9 052 545 |
| Egenkapital | 15 241 862 | 17 226 741 | 14 673 041 | 12 474 020 | 13 348 190 | 9 443 673 | 9 862 243 | 10 989 816 | 8 551 927 | 7 326 771 | 5 879 727 | 4 648 664 | 5 447 942 |
| Sum gjeld | 3 183 763 | 4 598 616 | 2 838 734 | 3 680 175 | 3 914 293 | 3 192 982 | 2 834 523 | 3 509 718 | 3 576 015 | 2 864 234 | 5 215 457 | 5 234 011 | 3 604 603 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 3 680 175 | 3 914 293 | 3 192 982 | — | — | — | 2 864 234 | 5 215 457 | — | — |
| Egenkapitalandel | 82,7 % | 78,9 % | 83,8 % | 77,2 % | 77,3 % | 74,7 % | 77,7 % | 75,8 % | 70,5 % | 71,9 % | 53 % | 47 % | 60,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.