PETER NORMANN SØRENSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −37 680 | 35 265 | −65 864 | −103 871 | 17 820 | −23 675 | −22 282 | −20 886 | −23 752 | −20 174 | — | — | — |
| Resultat før skatt | −1 030 823 | −227 294 | 4 144 466 | −1 316 846 | 4 607 740 | 9 243 568 | 3 622 752 | 1 896 277 | 3 017 566 | 1 415 253 | 1 389 893 | 792 255 | 1 974 686 |
| Årsresultat | −427 274 | 516 540 | 4 118 057 | −1 062 369 | 4 238 580 | 7 847 203 | 3 457 686 | 2 455 451 | 2 931 078 | 1 421 068 | 1 351 896 | 763 488 | 1 951 155 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 35 788 224 | 39 107 068 | 38 083 369 | 34 315 010 | 38 497 410 | 29 911 578 | 21 573 311 | 19 625 378 | 14 049 349 | 11 086 265 | 9 759 899 | 8 504 603 | 7 851 187 |
| Egenkapital | 26 865 519 | 27 992 793 | 28 076 253 | 26 533 196 | 29 295 565 | 25 756 985 | 18 509 782 | 15 802 096 | 13 696 645 | 11 065 567 | 9 742 899 | 8 487 603 | 7 820 715 |
| Sum gjeld | 8 922 705 | 11 114 275 | 10 007 116 | 7 781 814 | 9 201 845 | 4 154 593 | 3 063 529 | 3 823 282 | 352 704 | 20 698 | 17 000 | 17 000 | 30 472 |
| Kortsiktig gjeld | 6 978 859 | 9 088 640 | 7 901 659 | 5 596 504 | 6 851 845 | 3 406 923 | 3 063 529 | 3 823 282 | 352 704 | 20 698 | 17 000 | 17 000 | 30 472 |
| Egenkapitalandel | 75,1 % | 71,6 % | 73,7 % | 77,3 % | 76,1 % | 86,1 % | 85,8 % | 80,5 % | 97,5 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.