F. HÜLSEN INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 261 819 | 19 437 | −51 832 | −52 767 | −48 909 | −75 933 | −93 770 | 9 805 | −203 163 | −203 900 | −501 183 | −615 198 | −698 054 | −247 662 |
| Resultat før skatt | 153 414 | 314 581 | 531 906 | 2 991 549 | 573 968 | −75 311 | −56 589 | 180 133 | −38 233 | −25 200 | −313 198 | −173 004 | −351 722 | 834 408 |
| Årsresultat | 679 206 | 314 581 | 531 906 | 2 991 549 | 573 968 | −75 311 | −56 589 | 180 133 | −307 223 | −2 152 | −288 492 | −255 327 | −179 218 | 898 806 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 858 930 | 4 170 684 | 3 967 046 | 3 552 941 | 677 238 | 103 251 | 293 463 | 463 944 | 427 627 | 802 387 | 894 307 | 1 233 278 | 1 549 965 | 1 897 419 |
| Egenkapital | 4 690 041 | 4 145 835 | 3 953 254 | 3 539 149 | 662 000 | 88 032 | 273 943 | 438 532 | 364 199 | 671 422 | 773 774 | 1 162 066 | 1 515 793 | 1 791 611 |
| Sum gjeld | 168 889 | 24 849 | 13 792 | 13 792 | 15 238 | 15 219 | 19 520 | 25 412 | 63 428 | 130 965 | 120 533 | 71 212 | 34 172 | 105 808 |
| Kortsiktig gjeld | 168 889 | 24 849 | 13 792 | 13 792 | 15 238 | 15 219 | 19 520 | 25 412 | 63 428 | 130 965 | 120 533 | 71 212 | 34 172 | 105 808 |
| Egenkapitalandel | 96,5 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,6 % | 97,7 % | 85,3 % | 93,3 % | 94,5 % | 85,2 % | 83,7 % | 86,5 % | 94,2 % | 97,8 % | 94,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.