METTE CHRISTENSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −10 822 | −12 000 | −5 875 | −3 875 | −5 750 | −5 750 | −4 498 | −16 995 | −13 627 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 2 370 519 | 1 942 855 | 278 673 | 4 567 241 | 4 131 939 | 902 563 | 1 253 129 | 1 366 749 | 1 049 924 | 840 034 | 1 768 979 | 679 446 | 206 982 | 231 978 |
| Årsresultat | 2 370 519 | 2 034 683 | 451 241 | 4 658 431 | 4 232 413 | 1 018 525 | 1 268 243 | 1 366 749 | 1 049 924 | 840 034 | 1 754 056 | 644 043 | 154 757 | 173 978 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 50 729 812 | 41 051 503 | 39 037 729 | 39 238 863 | 37 080 165 | 28 492 766 | 28 181 430 | 22 444 078 | 21 259 308 | 20 390 330 | 20 400 409 | 11 652 548 | 5 576 414 | 5 423 603 |
| Egenkapital | 26 667 365 | 24 296 846 | 22 262 163 | 21 810 922 | 17 152 491 | 12 898 781 | 11 935 556 | 10 721 313 | 9 407 464 | 8 409 240 | 7 670 406 | 5 916 350 | 5 372 107 | 5 313 950 |
| Sum gjeld | 24 062 447 | 16 754 657 | 16 775 566 | 17 427 941 | 19 927 674 | 15 593 985 | 16 245 874 | 11 722 765 | 11 851 844 | 11 981 090 | 12 730 003 | 5 736 198 | 204 307 | 109 653 |
| Kortsiktig gjeld | 24 062 447 | 16 754 657 | 16 775 566 | 17 427 941 | 19 927 674 | 15 593 985 | 16 245 874 | 11 722 765 | 11 851 844 | 11 981 090 | 12 730 003 | 5 736 198 | 204 307 | 109 653 |
| Egenkapitalandel | 52,6 % | 59,2 % | 57 % | 55,6 % | 46,3 % | 45,3 % | 42,4 % | 47,8 % | 44,3 % | 41,2 % | 37,6 % | 50,8 % | 96,3 % | 98 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.