TANDLÆGE PARLY JAKOBSEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 148 725 | −978 122 | −942 038 | −896 102 | −876 422 | −667 623 | −1 016 099 | −962 658 | −1 081 372 | −910 269 | −947 235 | −938 758 | −841 407 | −784 487 |
| Resultat før skatt | 402 225 | −70 765 | −29 354 | 81 873 | −188 577 | 352 621 | 192 519 | −279 960 | −65 365 | 260 621 | 153 580 | −23 765 | −23 725 | −32 790 |
| Årsresultat | 314 266 | −54 516 | −21 988 | 65 014 | −146 914 | 333 564 | 192 519 | −319 287 | −48 862 | 200 777 | 119 669 | −10 309 | −40 757 | −24 857 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 946 576 | 452 803 | 455 282 | 444 889 | 354 375 | 385 990 | 351 724 | 293 271 | 543 288 | 732 897 | 662 999 | 343 455 | 645 803 | 1 001 785 |
| Egenkapital | 327 309 | 13 043 | 67 559 | 89 547 | 24 533 | 171 447 | −162 117 | −354 636 | −35 349 | 13 513 | −187 264 | −306 933 | −296 624 | −255 867 |
| Sum gjeld | 1 619 267 | 439 760 | 387 723 | 355 342 | 329 842 | 214 543 | 513 841 | 647 907 | 578 637 | 719 384 | 850 263 | 650 388 | 942 427 | 1 257 652 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | 496 221 | — | 414 478 | 483 150 | 563 682 | 544 149 | 770 647 | 843 252 |
| Egenkapitalandel | 16,8 % | 2,9 % | 14,8 % | 20,1 % | 6,9 % | 44,4 % | −46,1 % | −120,9 % | −6,5 % | 1,8 % | −28,2 % | −89,4 % | −45,9 % | −25,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.