SKROTTEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | 308 205 | — | — | — | 0 | — | 142 500 | 90 000 | 90 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −18 065 | −505 277 | −1 095 196 | — | — | — | — | — | — | — | −14 325 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 609 117 | −2 251 344 | −943 333 | −647 399 | −5 868 249 | 1 291 321 | −1 129 875 | — | — | — | 1 373 334 | — | — | — |
| Årsresultat | 574 739 | −2 235 060 | −736 821 | −685 417 | −5 038 157 | 1 220 537 | −1 137 554 | 11 840 679 | 152 169 | 352 032 | −1 333 645 | 16 639 927 | −90 005 | 2 159 247 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | 396 % | — | — | — | — | — | 11 677,1 % | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 207 080 | 3 701 199 | 5 995 709 | 6 680 980 | 11 367 349 | 30 839 297 | 35 972 237 | 37 707 285 | 26 116 341 | 25 866 641 | 19 769 155 | 22 636 998 | 2 148 380 | 2 233 348 |
| Egenkapital | 4 175 080 | 3 651 051 | 5 886 111 | 6 622 932 | 11 308 349 | 26 346 506 | 25 125 969 | 31 547 172 | 19 706 491 | 19 554 322 | 19 202 290 | 17 868 645 | 1 228 718 | 1 318 723 |
| Sum gjeld | 32 000 | 50 148 | 109 598 | 58 048 | 59 000 | 4 492 791 | 10 846 268 | 6 160 113 | 6 409 850 | 6 312 319 | 566 865 | 4 768 353 | 919 662 | 914 625 |
| Kortsiktig gjeld | 32 000 | 50 148 | 109 598 | 58 048 | 59 000 | — | — | 80 000 | 109 850 | 12 319 | 566 865 | 4 068 353 | 19 662 | 14 625 |
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 98,6 % | 98,2 % | 99,1 % | 99,5 % | 85,4 % | 69,8 % | 83,7 % | 75,5 % | 75,6 % | 97,1 % | 78,9 % | 57,2 % | 59 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.