FREMA TRANSPORT ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −41 473 | 88 176 | 74 244 | 189 031 | — | 34 090 | −75 427 | 12 972 | −31 310 | 31 524 | 74 858 | 51 924 | 22 984 |
| Resultat før skatt | −55 878 | 85 848 | 64 668 | 226 662 | 119 182 | 32 635 | 19 463 | −22 427 | 4 339 | 26 037 | — | — | — |
| Årsresultat | −39 952 | 68 652 | 50 677 | 174 574 | 92 194 | 27 827 | 12 890 | −18 945 | −80 131 | 26 037 | 72 340 | 35 623 | 38 321 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 161 521 | 1 129 792 | 1 322 656 | 1 529 282 | 574 621 | 635 213 | 778 253 | 1 385 380 | 1 486 504 | 1 468 782 | 852 378 | 689 579 | 994 038 |
| Egenkapital | 394 048 | 494 999 | 485 246 | 491 768 | 373 694 | 281 500 | 253 673 | 240 783 | 259 727 | 391 558 | 415 421 | 392 280 | 404 957 |
| Sum gjeld | 767 473 | 634 793 | 837 410 | 1 037 514 | 200 927 | 353 713 | 524 580 | 1 144 597 | 1 226 777 | 1 077 224 | 436 957 | 297 299 | 589 081 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 318 851 | 436 957 | 297 299 | 498 351 |
| Egenkapitalandel | 33,9 % | 43,8 % | 36,7 % | 32,2 % | 65 % | 44,3 % | 32,6 % | 17,4 % | 17,5 % | 26,7 % | 48,7 % | 56,9 % | 40,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.