TØMRERFIRMAET LARSEN OG SØN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | 2 475 520 | 1 814 380 | 2 690 980 | 2 817 123 | 2 444 181 | 2 711 520 | 997 142 | 1 278 903 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 318 728 | 264 078 | 236 075 | 793 560 | 357 408 | 60 879 | 481 404 | 202 573 | 419 875 | 223 275 | 167 238 | 419 158 | 24 011 | 316 294 |
| Resultat før skatt | 319 674 | 269 709 | 229 697 | 785 479 | 354 445 | 54 098 | 477 907 | 198 074 | 416 783 | 222 453 | 163 504 | 425 224 | 24 284 | 315 990 |
| Årsresultat | 248 306 | 208 395 | 176 413 | 614 517 | 276 345 | 41 294 | 371 911 | 153 942 | 324 757 | 171 171 | 121 956 | 338 178 | 17 084 | 236 440 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | 19,4 % | 11,2 % | 15,6 % | 7,9 % | 6,8 % | 15,5 % | 2,4 % | 24,7 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | 15 % | 8,5 % | 12,1 % | 6,1 % | 5 % | 12,5 % | 1,7 % | 18,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 872 102 | 2 755 055 | 2 477 525 | 2 654 514 | 2 056 648 | 1 817 741 | 1 948 608 | 1 553 483 | 1 700 486 | 1 324 075 | 1 220 848 | 1 337 612 | 887 685 | 996 759 |
| Egenkapital | 2 506 225 | 2 379 919 | 2 289 324 | 2 227 311 | 1 727 194 | 1 561 449 | 1 628 155 | 1 362 044 | 1 311 502 | 1 087 945 | 1 015 174 | 991 617 | 653 439 | 732 954 |
| Sum gjeld | 365 877 | 375 136 | 188 201 | 427 203 | 329 454 | 256 292 | 320 453 | 191 439 | 388 984 | 236 130 | 205 674 | 345 995 | 234 246 | 263 805 |
| Kortsiktig gjeld | 365 877 | 375 136 | 188 201 | 427 203 | 329 454 | 256 292 | 320 453 | 191 439 | 388 984 | 236 130 | 205 674 | 345 995 | — | — |
| Egenkapitalandel | 87,3 % | 86,4 % | 92,4 % | 83,9 % | 84 % | 85,9 % | 83,6 % | 87,7 % | 77,1 % | 82,2 % | 83,2 % | 74,1 % | 73,6 % | 73,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.