DHP ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −20 931 | −17 250 | −28 625 | −26 000 |
| Resultat før skatt | 15 499 | 86 439 | 69 253 | −249 905 | 95 688 | 49 111 | 174 807 | −64 968 | 94 911 | 71 445 | 42 690 | 147 117 | 256 091 | 123 000 |
| Årsresultat | 12 121 | 67 515 | 54 022 | −195 008 | 74 634 | 38 177 | 136 358 | −50 675 | 74 033 | 55 737 | 32 326 | 110 563 | 192 391 | 128 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 606 683 | 1 674 377 | 1 660 704 | 1 664 149 | 1 872 315 | 1 893 566 | 1 974 645 | 1 824 863 | 1 877 538 | 1 903 505 | 1 950 133 | 2 050 989 | 2 071 572 | 4 242 000 |
| Egenkapital | 1 593 683 | 1 649 062 | 1 642 547 | 1 647 424 | 1 842 432 | 1 878 398 | 1 948 221 | 1 811 863 | 1 862 538 | 1 888 505 | 1 932 769 | 2 000 443 | 1 989 881 | 4 198 000 |
| Sum gjeld | 13 000 | 25 315 | 18 157 | 16 725 | 29 883 | 15 168 | 26 424 | 13 000 | 15 000 | 15 000 | 17 364 | 50 546 | 81 691 | 44 000 |
| Kortsiktig gjeld | 13 000 | 25 315 | 18 157 | 16 725 | 29 883 | 15 168 | 26 424 | 13 000 | 15 000 | 15 000 | 17 364 | 50 546 | 81 691 | 44 000 |
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 98,5 % | 98,9 % | 99 % | 98,4 % | 99,2 % | 98,7 % | 99,3 % | 99,2 % | 99,2 % | 99,1 % | 97,5 % | 96,1 % | 99 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.