S. R. BETON SERVICE ApS
Årsregnskap 2012–2024, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 679 497 | 617 567 | 387 811 | 463 033 | 309 543 | 410 816 | 244 490 | 499 926 | 281 349 | 163 150 | 348 215 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 91 936 | 130 300 | 177 976 | 61 649 | −30 996 | 121 899 | 104 721 | 200 645 | −6 065 | 142 601 | −26 331 | −78 216 | 183 606 |
| Resultat før skatt | 88 351 | 127 842 | 175 283 | 52 482 | −39 236 | 116 234 | 76 655 | 159 766 | −49 731 | 87 674 | −85 277 | −127 064 | 133 895 |
| Årsresultat | 24 220 | 99 676 | 167 143 | 52 482 | −39 236 | 116 234 | 76 655 | 159 766 | −49 731 | 87 674 | −85 277 | −127 064 | 133 895 |
| Driftsmargin | — | — | 26,2 % | 10 % | −8 % | 26,3 % | 33,8 % | 48,8 % | −2,5 % | 28,5 % | −9,4 % | −47,9 % | 52,7 % |
| Nettomargin | — | — | 24,6 % | 8,5 % | −10,1 % | 25,1 % | 24,8 % | 38,9 % | −20,3 % | 17,5 % | −30,3 % | −77,9 % | 38,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 372 719 | 375 677 | 359 244 | 230 904 | 201 903 | 64 049 | 26 928 | 236 170 | 221 284 | 214 654 | 249 963 | 282 514 | 371 559 |
| Egenkapital | 215 966 | 191 746 | 192 068 | 24 925 | −27 557 | 11 679 | −104 555 | −181 210 | −340 976 | −291 245 | −378 919 | −293 642 | −166 578 |
| Sum gjeld | 156 753 | 183 931 | 167 176 | 205 979 | 229 460 | 52 370 | 131 483 | 417 380 | 562 260 | 505 899 | 628 882 | 576 156 | 538 137 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 205 979 | 229 460 | 52 370 | 131 483 | 417 380 | 562 260 | 505 899 | 628 882 | 576 156 | 538 137 |
| Egenkapitalandel | 57,9 % | 51 % | 53,5 % | 10,8 % | −13,6 % | 18,2 % | −388,3 % | −76,7 % | −154,1 % | −135,7 % | −151,6 % | −103,9 % | −44,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.